Obsada
Magdalena Jaworska
Sporo podróżuje pociągami po Polsce, bo gra w teatrach w różnych miastach. W Krakowie była Albatrosem w bajce „Ptaki-dziwaki”, w Łodzi grała Kleopatrę w szekspirowskim „Antoniuszu i Kleopatrze”, a w Wałbrzychu możecie ją zobaczyć jako Lelikę Skwaczek w sztuce „Baba-dziwo” Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. W telewizji i w kinie także się pojawia, na przykład w filmie „Volta” albo w teatrze telewizji pt. „Komety”. Bardzo lubi śpiewać i tańczyć, tak samo, jak odgrywana przez nią Florka.
Kasia Kołodziejczak
W teatrze lubi robić wszystko – głównie grać na scenie, również lalkami, ale czasem zdarzy się jej też zaprojektować światła do spektaklu, przetłumaczyć dramat, zbudować scenografię lub poprowadzić warsztaty aktorskie. Byle w teatrze! A na Sodorze będzie przekazywać Wam najświeższe wiadomości o Tomku i jego kompanii jako Wera Pytajnik.
Teresa Kowalik
Aktorka, wokalistka i lalkarka. Uwielbia wcielać się w przeróżne postaci, od starego rozbójnika ze świata Astrid Lindgren po dziesięcioletnią Zosię z łódzkich Bałut. Właśnie jako Zosię możecie spotkać ją w Teatrze Arlekin w Łodzi, gdzie razem z Rutką odkrywa, co to znaczy być przyjaciółką i jakie smaki ma życie. Lalkarsko szaleje w Teatrze Pinokio również w Łodzi. Muzycznie możecie usłyszeć ją w rodzinnym duecie muzycznym Kowalik&Kowalik. W „Tomku i Przyjaciołach” wciela się w postać Kamerzystki, Portowczyni oraz Maszynistki Piotrusia.
Paulina Moś
Aktorka, która nieraz już miała okazję spotkać się z młodym widzem kreując m.in. Alicję w Teatrze Polonia w spektaklu „Alicja po drugiej stronie lustra”. Razem z przyjaciółmi tworzy teatr PAPAHEMA, który swoje przedstawienia prezentuje na wielu scenach w całej Polsce. Jest również aktorką dubbingową. To jej głosem mówi Silverstream w Kucykach Pony. Kocha śpiewać i tańczyć, a w naszym spektaklu zobaczycie ją w roli baletnicy Mirandy.
Alan Bochnak
Aktor, który śpiewa, tańczy i gra nie zamykając się przy tym w utartych schematach. Jest wszechstronnie uzdolniony i podejmuje kolejne wyzwania wymykając się jakimkolwiek kategoriom; dlatego widzowie zapamiętują go często jako mieszankę charyzmatycznego romantyka z duszą zbuntowanego śpiewaka. Niegdyś związany na stałe ze scenami teatralnymi w Radomiu i Elblągu, dziś gna z walizką przez świat, by grać to tu, to tam, dla najmłodszych, jak i dla tych troszkę bardziej „wyrośniętych” widzów, dlatego trudno go dogonić, niczym Puchatego Klauna, w którego się wciela w przedstawieniu „Tomek i Przyjaciele”.
Mateusz Grabowski
Bardzo lubi grać i śpiewać dla młodych widzów. Dzięki podróżom ze spektaklami takimi jak “Cyrk Tarabumba” Teatru Klinika Lalek czy “Berggeist” niemieckiego Teatru w Zittau miał szansę bawić dzieci z Niemiec, Austrii, Włoch, Litwy, Czech, Anglii, Szkocji, Ukrainy, Iranu czy Chin. Uwielbia podróżować, poznawać innych, bawić i wzruszać do łez! W przedstawieniu “Tomek i Przyjaciele” wciela się w postać Osiłka, najsilniejszego człowieka na świecie.
Kamil Mróz
Optymista z urodzenia, marzyciel i miłośnik zwierząt. Jest aktorem dramatycznym, musicalowym i filmowym. Gra w stołecznym Teatrze Dramatycznym, współpracował z Narodowym Teatrem Starym i Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie oraz z Teatrem im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Młodszej publiczności dał się poznać w musicalach “Oto Oliwer Twist” i „Opowieść Wigilijna” w Teatrze Rampa w Warszawie. W aktorstwie jak i w życiu nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. W przedstawieniu „Tomek i przyjaciele” wciela się w rolę Maszynisty Tomka.
Dominik Rybiałek
Miłośnik gotowania i podróży w pojedynkę. Boże Narodzenie może spędzać choćby na Bali, mieszkał już w Londynie i Nowym Jorku. Włóczykij. Gracz komputerowy, miłośnik szczególnie „Heroes III”. Śpioch. Scena to jego drugi dom! W spektaklu wciela się m.in. w postać Farmera Fasolki.
Radosław Smużny
Aktor teatralny i filmowy. Miłośnik spektakli dla dzieci, znany jako Pan Kleks ze sztuki „Pan Kleks. Powrót”, Maurycy z „Gra warta piernika, czyli Maurycy i Kolędnicy” oraz Kuchmistrz ze spektaklu „Wielkie ciasto”. Przez ponad 10 lat był związany z toruńskim alternatywnym Teatrem Wiczy, aktualnie jest aktorem Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu, Teatru Gdynia Główna oraz reaktywowanego w Gdyni Teatru Wiczy. Zamieszkuje piernikowe miasto, Toruń. Uwielbia teatr z pociągami. W spektaklu wciela się w postać Grubego Zawiadowcy.
Dubbing
Janusz Zadura
Znakomity aktor użyczający głosu wielu bajkowym bohaterom, których zna i kocha każde dziecko. Dzięki niemu po polsku mówią Rico z „Madagaskaru”, Robin Hood ze „Shreka” oraz… energiczny i superszybki Johnny Bravo. Przede wszystkim jednak, od samego początku to właśnie jego głosem mówi Tomek, najpopularniejsza lokomotywa z Wyspy Sodor!
Waldemar Barwiński
Aktor, którego możecie zobaczyć zarówno w teatrze, jak i w telewizji. Użycza swojego głosu Waszym dobrym znajomym z ekranu, takim jak np. Timon z „Króla Lwa”, Mrówka Z, Bilbo Baggins z „Hobbita” czy Buck z „Epoki Lodowcowej”. Czy wiecie, że to dzięki Waldemarowi Barwińskiemu po polsku znakomicie mówi najlepszy przyjaciel Tomka, czyli Kuba?
Grzegorz Drojewski
Aktor, który nie tylko użycza swojego głosu bajkowym postaciom, ale także pisze dialogi oraz reżyseruje dubbing. Doskonale znacie jego głos, bo przecież nie można zapomnieć, jak zabawnie mówi Smerf Ciamajda, żółwik Sammy czy wiewiórka Alvin. Na wyspie Sodor jego głosem rozmawia ze swoimi przyjaciółmi lokomotywa Piotruś!
Sławomir Pacek
Znakomity aktor teatralny i filmowy, którego głos możecie znać z takich filmów jak np. „Flinstonowie”, „Potwory i spółka”, „Hotel 13”, „Alvin i wiewiórki 2”, „Stacyjkowo”, „Cziłała z Beverly Hills” czy „Auta”. Dzięki niemu po polsku mówi sympatyczna lokomotywa o imieniu Gabryś!